Zestawienie systemów sklepów

Przez w dniu

W czasach, gdy większość biznesów przenosi się do internetu warto pochylić się nad rozwiązaniami, które pomagają nam w prowadzeniu działalności w internecie. Z roku na rok zwiększa się liczba zamówień realizowanych przez sieć. Jeżeli produkty znajdujące się w naszej ofercie nadają się do wysyłki to sklep internetowy będzie idealnym rozwiązaniem.

Wybór nie jest łatwy

Gdy już podejmiemy decyzję, że otwieramy sklep on-line to warto się zastanowić na jakim oprogramowaniu oprzemy nasz sklep. Niestety wybór nie jest prosty przez mnogość oferowanych rozwiązań na rynku. Z tego powodu należy zaznajomić się z każdym, nawet w małym stopniu. Oprogramowanie pomagające nam prowadzić sklep internetowy można rozdzielić na darmowe i płatne. Darmowe charakteryzują się otwartością kodu źródłowego i możliwością jego modyfikowania, a płatne starają się zagwarantować jakość, jakiej nie oferuje rozwiązanie darmowe.

PrestaShop

Na początku warto wspomnieć o PrestaShop. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że jest to rozwiązanie typu OpenSource, dzięki czemu jest nieustannie rozwijane i posiada wiele możliwości personalizacji. Jest to rozwiązanie darmowe mogące pochwalić się bardzo dużą liczbą użytkowników. Niestety istnieje też duża wada tego oprogramowania – wsparcie dla produktu jest całkowicie płatne. Więc w przypadku jakichkolwiek problemów mimo, że jest to rozwiązanie darmowe to musimy i tak zapłacić.

Shoper

Kolejne gotowe oprogramowanie to Shoper, które jest rozwiązaniem płatnym obsługującym cały proces zakupowy. Shoper jest na bieżąco aktualizowany i rozwijany. Wielokrotnie był nagradzany i chwalony za ogrom funkcji, sprawny dział wsparcia oraz prostotę w implementacji. System posiada gotowe wyglądy sklepów dla tych, którzy wolą poświęcić czas na stronę techniczną. Oprócz tego warto też wspomnieć o dodatkach które pozwalają rozszerzyć funkcjonalność sklepu o dodatkowe opcje.

wykresy

WooCommerce

Trzeba też wspomnieć o WooCommerce, czyli wtyczce do WordPress, która zmienia blog w pełnoprawny sklep internetowy. Jest to dodatek, którego bardzo łatwo zainstalować i skonfigurować. Mimo, że rozwiązanie jest płatne to jest także bardzo popularne. Niestety nie posiada wsparcia w języku polskim. Warto w tym miejscu powiedzieć o tym, że WordPress na którym oparta jest wtyczka zawsze będzie jednak systemem typowo blogowym, lecz za to bardzo bezpiecznym i łatwym w obsłudze.

Magento

Magento to najpopularniejszy system prezentowany w tym zestawieniu. Jest on oferowany w wersji darmowej – ograniczonej oraz w wersji płatnej zawierającej większą liczbę funkcjonalności. Zaletami tego rozwiania jest mnogość dodatków, które są tworzone przez społeczność. W razie problemów z systemem stosunkowo łatwo poradzić sobie z nim poprzez sporą liczbę forów dyskusyjnych, które zajmują się Magento. Niestety nie jest to rozwiązanie polecane początkującym, ze względu na duże skomplikowanie i trudność w obsłudze.

Shoplo

Ostatnim omawianym produktem jest Shoplo, który jest rozwiązaniem intuicyjnym i stosunkowo prostym w instalacji. Dzięki niemu możemy w łatwy sposób utworzyć podstawową wersję sklepu, nie zagłębiając się zbytnio w kod aplikacji. System posiada też wiele potrzebnych i ciekawych funkcji niezbędnych do rozwoju sklepu. Jednakże jeśli chcemy dodać nową funkcję, której nie ma w wersji podstawowej to musimy zagłębić się w kod systemu.

Podsumowanie

Jak widać, wybór systemu na którym oprzemy swoją działalność nie jest sprawą prostą. Warto jednak dokonać rozważnej decyzji, bo mimo, iż możemy między częścią tych systemów migrować to zawsze będzie to gorsze od postawienia sklepu od zera.

 

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Zostaw komentarz