Katalog stron firm w WordPress

Przez w dniu
pisanie na klawiaturze

Bardzo ciekawym pomysłem na prowadzenie strony internetowej jest zbieranie danych o firmach z naszej okolicy. Obecnie coraz częściej, szukając jakiegoś specjalisty, zaglądamy do internetu. Dlatego warto pomyśleć o stworzeniu spisu firm z podziałem na odpowiednie kategorie. Idealnym miejscem do tego będzie CMS WordPress. Sam system zarządzania treścią blogową może jednak nie wystarczyć. Potrzebne będzie także odpowiednie rozszerzenie, a kilka jego rodzajów omówię w tym tekście.

Warto przetestować

Pierwszym rozwiązaniem jest „Business Directory Plugin”, który jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za tworzenie katalogów dla działalności biznesowych. Jest to przede wszystkim rozwiązanie darmowe. Posiada bardzo dużo opcji personalizacji, jest na bieżąco aktualizowane i wysoko oceniane. Wtyczka posiada także wersję premium, która spełnia kilka dodatkowych funkcji, których nie znajdziemy w wersji podstawowej.

Podobne rozwiązania

Kolejnym bardzo podobnym rozszerzeniem jest „Connections Business Directory”. Cieszy się on nie mniejszą popularnością, co poprzednio omawiane rozwiązanie. Oferuje niemalże takie same funkcje. Jednak największym minusem omawianych wtyczek jest spory poziom skomplikowania obsługi i konfiguracji. Mnogość opcji i interfejs w obcym języku nie ułatwia pracy.

Duże skomplikowanie

Jednym z ostatnich rozszerzeń, o którym warto wspomnieć, jest „GeoDirectory – Business Directory Plugin”. Niestety, ale ta wtyczka mimo dobrych opinii i dość dużej liczby instalacji, jest mało intuicyjna. Nie posiada wielu dodatków, dlatego też jest najczęściej wybierana przez osoby, które będą zadowolone z jej podstawowej funkcjonalności.

A może premium?

Możemy także sięgnąć po rozwiązania płatne, jednak wiele z nich oferuje tego typu możliwości co darmowe rozszerzenia. W przypadku płatnych wtyczek nie mamy możliwości Ich wcześniejszego przetestowania, a tym samym właściwego podjęcia decyzji związanej z zakupem i użytecznością danej wtyczki. Z tego też względu, darmowe rozwiązanie będzie znacznie rozsądniejszym wyborem.

Podsumowanie

Jak widać nie jest łatwo stworzyć katalog firm w oparciu o WordPress. W większości wypadków zderzymy się ze ścianą lub pochłonie nam to bardzo dużo czasu. Przy okazji warto wspomnieć, że można się zastanowić nad stworzeniem własnego rozszerzenia, które będzie sukcesywnie rozwijane i przede wszystkim bardziej dostosowane do użytkownika. Jednak tak jak było to wspomniane na początku – warto się zainteresować zbudowaniem takiej witryny ponieważ z pewnością będzie ona generowała dużą ilość odwiedzin.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Zostaw komentarz