Najważniejsze wydarzenia związane z branżą SEO w obecnym roku.

Przez w dniu
publicznosc

Chcąc być na bieżąco z informacjami dotyczącymi najnowszych trendów w pozycjonowaniu stron internetowych w 2018 roku, warto uczestniczyć w konferencjach i szkoleniach. W odchodzącym pomału roku takich wydarzeń było sporo. Poniżej opisane zostaną tylko te najważniejsze. Istnieje dużo prawdopodobieństwo, że ich kolejne edycje odbędą się także w kolejnym roku.

WordUp Warszawa SEO

Na samym początku należy wspomnieć o tym, że często wydarzenia są łączone z innymi tematami. Tak też było w tym przypadku. Na spotkaniu omówiono zagadnienia związane z pozycjonowaniem w CMS WordPress. Duża ilość prelekcji i networking to stały element takich wydarzeń.

SemKRK

Cykliczne wydarzenie, które odbywa się co rok w Krakowie i gromadzi pasjonatów marketingu internetowego. Udział w konferencji jest płatny, dzięki czemu oferuje wysoki poziom prelekcji oraz znakomitą organizację. Jeśli chcesz poznać branżę lepiej to warto się zainteresować takim typem wydarzenia.

Kolbuszowa 2.0 – Konferencja SEO Promocja Firmy w Internecie

Kolejne wydarzenie z branży SEO, które jak na razie odbyło się dwukrotnie. Na konferencję zapraszani są prelegenci posiadający duże doświadczenie. Dzielą się oni wiedzą z zakresu marketingu internetowego ze zgromadzonymi słuchaczami. Choć jest to wydarzenie o krótkim stażu, cieszy się niezwykłą popularnością pośród lokalnego środowiska.

Startup School: SEM Camp University

Szkolenie, na którym przedstawiana jest wiedza na temat SEO i nie tylko to właśnie Startup school. Tego typu kursy przeprowadzane są przez ekspertów pracujących dla Google, a także certyfikowanych trenerów Google. Zatem wiedza jest przekazywana od najbardziej kompetentnych osób w branży. Samo wydarzenie trwa kilka dni i stawia głównie na dostarczanie praktycznej wiedzy.

SEMBoat

Jest to spotkanie entuzjastów i ekspertów marketingu internetowego, które zadebiutowało w tym roku. Jest to raczej małe wydarzenie odbywające się w Łodzi, które głównie skupia się na prezentowaniu wiedzy na tematy SEO i SEM. Prezentacje prelegentów skupiają się zwykle na jednym określonym wcześniej zagadnieniu.

SEO MeetUp

Kolejne płatne wydarzenie skierowane do entuzjastów SEO. Uczestnicy konferencji mieli możliwość uczestniczenia w kilku prezentacjach przeprowadzanych przez ekspertów z branży. Prelegenci to uznane osoby w środowisku, co zapewnia wysoki poziom przekazywanej wiedzy. Oprócz tego jak niemalże na każdej tego typu konferencji oferowany jest poczęstunek oraz możliwość zamienienia kilku słów z ludźmi z branży.

Aula Polska Kraków #7 – UX i Optymalizacja

Konferencja, która odbyła się stosunkowo niedawno w Krakowie. Głównym tematem w tym roku było „UX i optymalizacja”. Podczas wydarzenia można było wziąć udział w prelekcjach wygłaszanych przez osoby pracujące w branży od lat. Wstęp był darmowy, a organizacja stała na najwyższym poziomie.

Podsumowanie

Okazji, aby poszerzyć swoją wiedzę oraz zyskać kilka nowych kontaktów było sporo. Jeśli nie udało się wam być w tym roku na żadnym wydarzeniu to warto to zmienić w przyszłym. Branża SEO coraz szybciej się rozwija co na pewno będzie skutkowało pojawianiem się większej ilości wydarzeń w przyszłości.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Zostaw komentarz