„Kreatywność to nasza pasja”

Blog

Poradnik pozycjonowania od Google

W Google dużo się ostatnio dzieje. Niedawno pisaliśmy na temat RankBrain i aktualizacji algorytmu Pingwin, a na początku miesiąca dostaliśmy kolejną ciekawą informację, otóż zostały opublikowane wytyczne dla moderatorów treści w naturalnych wynikach wyszukiwania. Ulegają one często zmianom, jednak upubliczniane są zbiorczo, raz do roku. Pierwszy raz Google podało je oficjalnie, a jest to prawie 60 stronnicowy dokument.

Czytaj dalej...

Aktualizacja algorytmu wyszukiwania Google Pingwin

Gary Illyes ekspert Google zapowiedział, że najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zostanie przeprowadzona aktualizacja algorytmu o przyjemnej nazwie Pingwin. Informacja ta wywołała niepokój wśród pozycjonerów, ponieważ poprzednie aktualizacje przyczyniły się do spadków pozycji, a co za tym idzie wymusiły spore zmiany w samym podejściu do pozycjonowania. Zacznijmy jednak od początku.

Czytaj dalej...

RankBrain, czyli sztuczna inteligencja na usługach wyszukiwarki Google

Kilka dni temu największa na świecie agencja prasowa Bloomberg podała, że w algorytmie wyszukiwarki Google zastosowano Sztuczną Inteligencję o nazwie RankBrain. Ma to być trzeci najważniejszy, spośród setek, czynników wpływających na określenie pozycji stron w wyszukiwarce. Jego zadaniem jest ułatwienie interpretacji niejednoznacznych i niejasnych zapytań.

Czytaj dalej...

Optymalizacja

Czym jest optymalizacja?

Optymalizacja to element pozycjonowania. Mimo, że część kolegów z branży się ze mną nie zgodzi jest ona niezbędna przy pozycjonowaniu. Polega ona na wprowadzanie zmian w kodzie pozycjonowanej strony, tak aby była atrakcyjniejsza w oczach wyszukiwarek. Podstawowym założeniem optymalizacji jest nie robienie błędów o jakich mowa na oficjalnym blogu Google.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS