„Kreatywność to nasza pasja”

Blog

Google Moja Firma jak założyć i co dzięki temu można zyskać

Prowadząc firmę należy nastawić się nie tylko na sam biznes ale tez na jego odpowiednią reklamę. Wiadomo konkurencja nie śpi, a im łatwiej nas znaleźć tym lepiej. Do tego najłatwiej i najprościej reklamować się w Internecie, poza tym to opcja o wiele bardziej przystępna cenowo dla małych przedsiębiorców. Jednym z narzędzi, które nam bardzo ułatwi widoczność w sieci jest Google Moja Firma.

Czytaj dalej...

Afera Willa Karpatia czyli jak z hotelu stać się wysypiskiem śmieci

O tym, że to co dzieje się w internecie mocno wpływa na rzeczywistość, nie wszyscy zdają sobie sprawę. Myślą, że sieć to taki twór, który można sobie wykorzystać do własnych celów i raczej z tej strony nic im nie grozi. Brak estymy względem jego potęgi może mocno zaboleć, widać to dokładnie na przykładzie noworocznej afery z hotelem Willa Karpatia z Zakopanego w roli głównej.

Czytaj dalej...

Jak wybrać firmę pozycjonującą - podradnik od Google

Maile Ohye pracująca w Google, przedstawiła czym kierować się podczas wybrania firmy SEO, aby wybrać mądrze, zwiększając swoją pozycję w wyszukiwarkach. Zły wybór może nie tylko naciągnąć nas na koszty, ale co gorsza obniżyć naszą pozycję w Google. Poznaj 6 punktów, które pozwolą uniknąć kłopotów.

Czytaj dalej...

Poradnik pozycjonowania od Google

W Google dużo się ostatnio dzieje. Niedawno pisaliśmy na temat RankBrain i aktualizacji algorytmu Pingwin, a na początku miesiąca dostaliśmy kolejną ciekawą informację, otóż zostały opublikowane wytyczne dla moderatorów treści w naturalnych wynikach wyszukiwania. Ulegają one często zmianom, jednak upubliczniane są zbiorczo, raz do roku. Pierwszy raz Google podało je oficjalnie, a jest to prawie 60 stronnicowy dokument.

Czytaj dalej...

Aktualizacja algorytmu wyszukiwania Google Pingwin

Gary Illyes ekspert Google zapowiedział, że najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zostanie przeprowadzona aktualizacja algorytmu o przyjemnej nazwie Pingwin. Informacja ta wywołała niepokój wśród pozycjonerów, ponieważ poprzednie aktualizacje przyczyniły się do spadków pozycji, a co za tym idzie wymusiły spore zmiany w samym podejściu do pozycjonowania. Zacznijmy jednak od początku.

Czytaj dalej...

RankBrain, czyli sztuczna inteligencja na usługach wyszukiwarki Google

Kilka dni temu największa na świecie agencja prasowa Bloomberg podała, że w algorytmie wyszukiwarki Google zastosowano Sztuczną Inteligencję o nazwie RankBrain. Ma to być trzeci najważniejszy, spośród setek, czynników wpływających na określenie pozycji stron w wyszukiwarce. Jego zadaniem jest ułatwienie interpretacji niejednoznacznych i niejasnych zapytań.

Czytaj dalej...

Optymalizacja

Czym jest optymalizacja?

Optymalizacja to element pozycjonowania. Mimo, że część kolegów z branży się ze mną nie zgodzi jest ona niezbędna przy pozycjonowaniu. Polega ona na wprowadzanie zmian w kodzie pozycjonowanej strony, tak aby była atrakcyjniejsza w oczach wyszukiwarek. Podstawowym założeniem optymalizacji jest nie robienie błędów o jakich mowa na oficjalnym blogu Google.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS